Adăugate 1 month ago

Contabil Sef Adjunct

LocațieBucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2019-04-16

CategorieFinance and Accounting

Pentru unul din clientii sai, unul din cei mai importanti jucatori pe piata din retail, Adecco Professional&Executive Search cauta un Contabil Sef Adjunct, pentru sediul central din Bucuresti.
Responsabilitati:
  1. Verifica acuratetea inregistrarilor in sistemul informatic contabil a tuturor conturilor alocate, cu scopul de a asigura respectarea termenelor agreate.
  2. Supervizeaza arhivarea documentelor zilnice si lunare aferente Departamentului Contabilitate Cheltuieli Generale, cu scopul de a se asigura ca aceasta este corecta si completa.
  3. Efectueaza audituri lunare asupra conturilor de care sunt responsabili subalternii sai, cu scopul de a se asigura ca inregistrarile efectuate sunt corecte si complete.
  4. Verifica evidenta decontarilor aferente furnizorilor de servicii, realizate de catre subordonatii sai si incasarile inregistrate, cu scopul a se asigura ca sunt corecte.
  5. Verifica inregistrarile in sistemul informatic contabil privind cifra de afaceri si mijloacele de plata, cu scopul a se asigura ca sunt corecte.
  6. Se implica in solutionarea litigiilor cu furnizorii de servicii si urmareste implementarea solutiilor identificate, cu scopul de a asigura rezolvarea acestora.
  7. Verifica termenele de inregistrare a cheltuielilor, realizate de catre subalternii sai, cu scopul de a se asigura ca sunt corecte.
  8. Analizeaza evolutia cheltuielilor in timp, cu scopul de a avea o imagine clara si obiectiva asupra introducerii datelor respective in sistemul informatic contabil.
  9. Gestioneaza cheltuielile constatate in avans si se asigura de corectitudinea repartitiei in lunile de cheltuiala aferente.
  10. Inregistreaza si verifica corectitudinea provizioanelor pe conturile de cheltuieli.

Cerinte:
Experienta min 5 ani in contabilitate
Engleza- nivel avansat
Experienta coordonare echipa- constituie avantaj

Număr de referință AD a0W4I00000Hvk6wUAB

Job-uri recent vizitate

  • Cluj, Cluj-Napoca, Romania Staffing Adecco
  • Specialist
  • Prahova, All cities, Romania PP Adecco