Adăugate 3 months ago

Contabil pentru companie de Contabilitate

LocațieCluj, Cluj-Napoca, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiExecutive

Dată2019-04-18

CategorieFinance and Accounting

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru unul dintre clientii sai , companie multinationala care ofera servicii de contabilitate , o persoana pentru pozitia de Contabil in Cluj Napoca.
Cerințe:

  • absolvent studii economice superioare (reprezintă un plus studii de contabilitate); acceptăm și masteranzi …serioși!
  • experiență minimum 1 an în domeniu, de preferat într-o companie de contabilitate, dar nu obligatoriu;
  • cunoașterea limbii engleze la nivel avansat (reprezintă un plus cunoașterea altor limbi străine);
  • cunoștințe PC: Outlook, MSOffice (Word, Excel), soft-uri de contabilitate;
  • abilități de comunicare și relaționare, bună cunoaștere a limbii române(!)
  • persoană organizată, capacitate de analiză și sinteză.

Responsabilități:
ü  înregistrarea în programul de gestiune a operațiunilor specifice;
ü  înregistrarea în diverse programe de contabilitate a documentelor financiar-contabile;
ü  verificarea corectitudinii documentelor primare și /sau a evidențelor contabile întocmite de client conform legislației în vigoare;
ü  participare la realizarea lucrărilor de închidere lunare/trimestriale/anuale, inclusiv calcularea impozitelor și taxelor cu respectarea termenelor stabilite contractual;
ü  întocmirea unor raportări în formatul agreat cu clientul;
ü  participarea la întocmirea raportărilor financiare semestriale și anuale, inclusiv a situațiilor financiare;
ü  transmiterea în termen către clienți a rezultatelor finale la sfarșitul perioadei de raportare.

Beneficii oferite:
Ø  instruirea continuă și posibilitatea de a acumula cunoștințe temeinice profesionale;
Ø  cursuri interne de contabilitate și fiscalitate;
Ø  cursuri de limbi străine;
Ø  încurajarea înscrierii și promovării examenelor ACCA;;
Ø  condiții de muncă într-un mediu plăcut cu posibilități de creștere rapidă ierarhic și material.

Număr de referință AD a0W4I00000HvmRIUAZ

Job-uri recent vizitate

  • Timiș, Timisoara, Romania Staffing Adecco
  • Staff
  • Staff
  • Staff