Adăugate 2 months ago

Inspector documente secrete-part-time

LocațieBucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2019-05-27

CategorieSecurity and Law Enforcement

Adecco recruteaza pentru clientul sau, o importanta companie in domeniul oil&gas, un Inspector Documente Secrete pentru biroul din Bucuresti (part-time).
Candidatul ideal:
•    studii medii;
•    experienta in domeniu de minim 4-5 ani;
•    bune abilitati de operare PC;
•    bune abilitati de comunicare si prezentare;
•    cunostinte bune de limba engleza (scris si vorbit);
•    certificatul ORNISS, nivelul de secretizare Strict Secret este un plus.
Principalele responsabilitati:
•    Raspunde direct de intreaga activitate de protectie a informatiilor clasificate din cadrul sediului central;
•    Organizeaza activitatea de protectie a informatiilor clasificate la nivelul biroului;
•    Gestioneaza informatiile clasificate'
•    Asigura procesarea, multiplicarea, distrugerea documentelor clasificate cu acordul si la dispozitia managerului, in conditiile legii;
•    Preda-primeste documente clasificate personalului autorizat, verifica integritatea sigiliilor si clasifica situatia documentelor care nu au fost inapoiate la terminarea programului;
•    Se ocupa de arhivarea documentelor companiei conform reglementarilor in vigoare;
•    Asigura inventarierea informatiilor clasificate si, in functie de termenul de clasificare/ pastrare ale acestora, transmite comisiei de inventariere/ evaluare propuneri de declasificare/ reclasificare/ distrugere, dupa caz;
•    Organizeaza activitati de pregatire specifica a persoanelor care au acces la informatii clasificate;
•    Tine evidenta actualizata a tuturor persoanelor care au acces la informatii clasificate;
•    Raspunde de activitatea de protectie a surselor care genereaza informatii secrete.

Număr de referință AD a0W4I00000JSHH9UAP

Job-uri recent vizitate

  • Bucuresti, Bucharest, Romania PP Adecco
  • Specialist
  • Cluj, Cluj-Napoca, Romania PP Adecco
  • Staff