Adăugate 1 week ago

Junior Accountant

LocațieCluj, Cluj-Napoca, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiStaff

Dată2019-06-07

CategorieFinance and Accounting

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru unul dintre clientii sai , companie multinationala care ofera servicii de contabilitate , o persoana pentru pozitia de Contabil Junior in Cluj Napoca:

Cerințe:

  • absolvent studii economice superioare (reprezintă un plus studii de contabilitate); acceptăm și masteranzi …serioși!
  • experiență minimum 6 luni în domeniu, de preferat într-o companie de contabilitate, dar nu obligatoriu;
  • cunoașterea limbii engleze la nivel avansat (reprezintă un plus cunoașterea altor limbi străine);
  • cunoștințe PC: Outlook, MSOffice (Word, Excel), soft-uri de contabilitate;
  • abilități de comunicare și relaționare, bună cunoaștere a limbii române(!)
  • persoană organizată, capacitate de analiză și sinteză.

Responsabilități:

  • înregistrarea în programul de gestiune a operațiunilor specifice;
  • înregistrarea în diverse programe de contabilitate a documentelor financiar-contabile;
  • verificarea corectitudinii documentelor primare și /sau a evidențelor contabile întocmite de client conform legislației în vigoare;
  • participare la realizarea lucrărilor de închidere lunare/trimestriale/anuale, inclusiv calcularea impozitelor și taxelor cu respectarea termenelor stabilite contractual;
  • întocmirea unor raportări în formatul agreat cu clientul;
  • participarea la întocmirea raportărilor financiare semestriale și anuale, inclusiv a situațiilor financiare;
  • transmiterea în termen către clienți a rezultatelor finale la sfarșitul perioadei de raportare.

Beneficii oferite:
  • instruirea continuă și posibilitatea de a acumula cunoștințe temeinice profesionale;
  • cursuri interne de contabilitate și fiscalitate;
  • cursuri de limbi străine;
  • încurajarea înscrierii și promovării examenelor ACCA;;
  • condiții de muncă într-un mediu plăcut cu posibilități de creștere rapidă ierarhic și material.

Număr de referință AD a0W4I00000KSKvtUAH

Job-uri recent vizitate

  • Mureș, Targu Mures, Romania PP Adecco
  • Specialist
  • Cluj, Cluj-Napoca, Romania PP Adecco
  • Intern
  • Argeș, Pitesti, Romania Staffing Adecco
  • Staff