Adăugate 2 weeks ago

Tehnician Mentenanta Echipamente Industriale

LocațieBrașov, Brasov, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2019-09-04

CategorieEngineering and Technical

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru clientul sau, companie producatoare de lubrifianti pentru industria auto, Tehnician Mentenanta Echipamente Industriale

  • Studii superioare de specialitate;
  • Experiență minimă de 3 ani în industrie;
  • Autorizarea ANRE pentru activitatea electrică;
  • Capacitatea de analiză, sinteză si inițiativă;
  • Abilitatea de coordonare;
  • Bune abilități de comunicare;
  • Limba Engleza reprezinta un avantaj
  • Cunostinte solide pachet Office;
  • Cunoașterea automatizării (PLC) reprezinta un avantaj;

Responsabilitati:

  • Pregătirea documentației tehnice pentru intervenție;
  • Pregătirea, definirea și achiziționarea pieselor de schimb;
  • Definirea si planificarea intervenției echipei de operațiuni;
  • Participarea la elaborarea listei de lucrări;
  • Verificarea, diagnosticarea cauzei principale a defecțiunilor echipamentului și punerea în funcțiune ;
  • Supravegherea operațiunilor de mentenanta realizate de contractori și subcontractori, inclusiv aspectul de reglementare și acceptarea la sfârșitul lucrării;
  • Coordonează și optimizează activitățile sale cu alte departamente;
  • Redactarea raportului de intervenție și actualizarea documentației de întreținere în consecință;
  • Furnizarea de asistență tehnică echipei de operațiuni, privind funcționarea;
  • Redactarea instrucțiunile de lucru;
  • Participarea la selectarea, evaluarea și auditul contractorilor / furnizorilor;
  • Identificarea oportunităților de îmbunătățire a eficienței activităților în zona de responsabilitate, de îmbunătățire a fiabilității echipamentelor și de reducere a costurilor de exploatare;

Beneficii:
  • Salariu motivant;
  • Tichete de masa;
  • Prime de sarbatori 75% din salariu;
  • Subventie la cantina;
  • Bonus pentru concediu 1250 ron net;
  • Transport asigurat/decontat;
  • Asigurare medicala si de viata;
  • Bonus anual de productivitate;

Număr de referință AD a0W4I00000KTiOsUAL

Job-uri recent vizitate

  • Mureș, Ludus, Romania PP Adecco
  • Manager
  • Bucuresti, Bucharest, Romania PP Adecco
  • Specialist
  • Bucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco
  • Staff