Adăugate 1 month ago

Inginer industria alimentara

LocațieMureș, Targu Mures, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiExecutive

Dată2019-04-04

CategorieEngineering and Technical

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru unul din clientii sai , un important producator din industria alimentara, un Inginer - sef de schimb pentru fabrica lor din TgMures.
Candidatul ideal:
Experienta in industria alimentara: minim 2 ani pe un post similar, de preferabil in industria laptelui.
Abilitati de comunicare, organizare si conducere bine dezvoltate
Studii superioare in industria alimentara constituie un avantaj

Descrierea jobului

Scop:
Organizarea si controlul activitatii de productie pe schimb. Rolul are un impact major in realizarea planului de productie si indicatorilor de eficienta.
Responsabilitati:
Coordonarea personalului din subordine pentru realizarea planului de productie;
Pregatirea la locul de munca a personalului din subordine, pentru cunoasterea perfecta si imbunatatirea tehnologiilor de lucru;
Verificarea respectarii instructiunilor si parametrilor de lucru in toate etapele fluxului de productie;
Efectuarea de analize ale materiei prime/ produselor aflate in procesul tehnologic.
Instruirea personalului din subordine conform Regulamentului Intern;
Sesizeaza eventualele intreruperi sau defectiuni si colaboreaza cu departamentul tehnic pentru a le rezolva;
Intocmirea necesarului de materii prime pentru realizarea planului de productie primit;
Asigurarea indeplinirii indicatorilor de performanta ai departamentului.

Număr de referință AD a0W4I00000LWJ9pUAH

Job-uri recent vizitate

  • Iași, Iasi, Romania Staffing Adecco
  • Specialist
  • Mureș, Targu Mures, Romania PP Adecco
  • Executive