Adăugate 5 months ago

Inginer Mecanic

LocațieMureș, Ludus, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiManager

Dată2019-04-04

CategorieEngineering and Technical

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru unul din clientii sai, un important producator din industria aliementara grea, un Inginer Mecanic - Cordonare procese pentru punctul de lucru din judetul Mures. Companie este parte a unui grup international care a inregistrat o CA de 50 milioane de euro cu ajutorul celor 180 de salariati .
Candidatul ideal:
Absolvent de facultate cu profil tehnic (mecanic) - sunteti riguros, metodic și stiti sa va organizati munca in functie de prioritati.
Cunostinte solide in domeniul mecanic (preferabil industria alimentara „grea”)
Abilitati tehnice dezvoltate
Abilitati de lucru cu calculatorul.
Capacitatea/abilitatea de a utiliza diferite echipamente de diagnoza in mentenanta predictiva.
Vorbitor de limba franceza si/sau engleza.
Posesor de permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

• Participa si coordoneaza activitățile de control non-distructiv și de mentenanță pe partea mecanica planificate în coordonare cu celelalte servicii.
• Participa la stabilirea mentenanței predictive.
• Asigura suportului tehnic pentru elaborarea intervalelor de operare.
• Asigura furnizarea echipamentelor de care răspunde la termenele stabilite de către clienții interni.
• Participa la elaborarea caietelor de sarcini, consultarea, alegerea, precum şi primirea și monitorizarea întreprinderilor exterioare și a furnizorilor.
• Are drept de propunere pentru a îmbunătăți fiabilitatea și productivitatea echipamentului.
• Asigura, în orice perioadă a anului, organizarea și monitorizarea intervențiilor programate de întreprinderile exterioare din domeniul său de activitate.
• Defineste caietele de sarcini și programul aprovizionărilor cu produse și consumabile de mentenanță.
• Participa la realizarea programului de mentenanță stabilit în cadrul bugetelor alocate.
• Gestioneaza întreaga documentație tehnica referitoare la echipamentele aflate în responsabilitatea sa si participa la actualizarea acestora.

Număr de referință AD a0W4I00000LWJH4UAP

Job-uri recent vizitate

  • Suceava, Falticeni, Romania PP Adecco
  • Executive
  • Brașov, Brasov, Romania PP Adecco
  • Specialist
  • Cluj, Cluj-Napoca, Romania PP Adecco