Adăugate 5 months ago

Area sales representative

LocațieTimiș, Timisoara, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2019-04-10

CategorieSales and Retail

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru unul dintre clientii sai, companie renumita care se ocupa cu distributia uneltelor profesionale si a materialelor de instalatii, un reprezentant vanzari zonal.
Esti candidatul ideal daca:
- ai minim un an de experienta in domeniul vanzarii de produse asemanatoare specificului companiei, respectiv materiale de constructii / instalatii / unelte profesionale;
- detii permis de conducere categoria B;
- cunosti piata locala;
- ai cunostinte solide de utilizare a calculatorului;
- prezinti competentele necesare unei cariere de succes in vanzari, precum: încredere, proactivitate, autonomie și precizie în muncă, credbilitate, fermitate, inițiativă, abilități sociale și de comunicare, gândire orientată către client, spirit de echipă, colaborare, abilități de rezolvare a problemelor;
- studiile tehnice absolvite ar putea reprezenta un avantaj.

Descrierea jobului:
- Asigurarea activității de vânzare către clienții existenți, la cel mai înalt nivel profesional;
- Prospectarea noilor clienți, organizarea negocierilor, pregătirea ofertelor, vânzarea și pregătirea comenzilor pentru facturare;
- Gestionarea banilor lichizi și a documentelor de plată;
- Urmărirea constantă a activității de dezvoltare a partenerilor și comunicarea noutăților către conducere;
- Pregătirea rapoartelor săptămânale către conducere despre situația vânzărilor și schimbările de pe piață;
- Prezentări de produse la instalatori, clienti;
- Prezenta la cursuri de prezentari de produse, instruirile legate de produs și procesul de vânzare;
- Inregistrarea zilnica in sistemul CRM a activitatii desfasurate in ziua respectiva, concret, persoanele contactate, calitatea lor in societatea contactata sau vizitata, informatiile comerciale despre partener, scurt istoric al discutiilor purtate, rezultatul vizitei.
Pachet de beneficii:
- Salariu fix, extrem de motivant si corelat cu experienta;
- Multiple bonusuri de performanta;
- Tichete de masa;
- Laptop si telefon de lucru;
- Autoturism de serviciu;
- Parte a unei echipe tinere, cu multiple oportunitati de dezvoltare personale si profesionale.

Număr de referință AD a0W4I00000LWOBlUAP

Job-uri recent vizitate

  • Bihor, Oradea, Romania Staffing Adecco
  • Staff
  • Ilfov, Otopeni, Romania PP Adecco
  • Manager
  • Timiș, Timisoara, Romania Staffing Adecco
  • Staff