Adăugate 2 months ago

Internship - Recrutare

LocațieCluj, Cluj-Napoca, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiIntern

Dată2019-05-20

CategorieHuman Resources and Recruitment

Adecco Resurse Umane iti ofera oportunitatea de a-ti incepe cariera in recrutare intr-o companie de succes printr-un program de internship in recrutare la biroul Adecco Cluj-Napoca.
Candidatul ideal:

  • Student (in anul 2 sau 3) sau masterand;
  • Limba engleză la un nivel cel putin mediu;
  • Interes real pentru domeniul HR, în special recrutare si selecţie;
  • Cunoştinţele generale despre diferite roluri si industrii sunt binevenite;
  • Disponibilitate pentru program part time;
  • Atitudine pozitiva, orientare catre rezultate;.

Descrierea jobului

  • Observa organizarea proceselor de recrutare și selecție;
  • Propune mesaje pentru abordarea candidaților pasivi;
  • Observa procesul de identificare și contactare a candidaților care corespund cerințelor postului în urma analizei CV-urilor din baza de date și Linkedin;
  • Observa desfășuroarea interviurilor telefonice structurate si face-to-face;
  • Observa realizarea rapoartele de evaluare;
  • Menține o relație pozitivă cu toți candidatii și colaboratorii.

Beneficii:
  • Dezvoltarea abilitatilor pe zona de recrutare;
  • Expunerea si asimilarea de cunostinte solide despre canale si instrumente de recrutare;
  • Posibilitatea de a începe o carieră în domeniul HR;
  • Dezvoltare personală și profesională prin expunerea la un mediu dinamic;

Număr de referință AD a0W4I00000Lvu3NUAR

Job-uri recent vizitate

  • Mureș, Targu Mures, Romania PP Adecco
  • Executive
  • Suceava, Suceava, Romania PP Adecco
  • Staff