Adăugate 1 month ago

Office Administrative Clerk

LocațieBucuresti, Bucharest, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2019-11-12

CategorieWarehousing

Adecco Permanent Placement cauta pentru unul dintre clientii sai din Bucuresti, compania numarul 1 in distributia de substante chimice in CEE cu mai mult de 30 de ani experienta si 12 sedii in Europa Centrala si de Est un Office Administrative Clerk.
Responsabilitati:
  • Arhivarea documentelor primite pe tipuri/categorii;
  • Actualizarea bazai de date;
  • Evidenta stocurilor pe departamentul desemnat, a marfurilor si a mostrelor;
  • Realizeaza transporturi internationale si interne pentru departamentele firmei;
  • Metine legatura cu clientii, furnizorii sau alti colaboratori ai firmei  - plati, incasari, oferte, mostre, campanii, transporturi etc;
  • Inregistreaza extrase de cont, documente si promisiuni de plata in sistemul ERP;
  • Emite si inregistreaza facturile, avizele si notele de intrare receptie.

Cerinte:
  • Diploma studii superioare;
  • Experienta 2 ani intr-o pozitie similara;
  • Limba engleza la nivel avansat.

Competente:
  • Un foarte bun organizator;
  • Capacitatea de a lucra atat in echipa cat si independent;
  • Abilitati puternice de comunicare atat cu autoritatile cat si cu partenerii Companiei – clienti, furnizori etc.

Număr de referință AD a0W4I00000MYpM0UAL

Job-uri recent vizitate

  • Mureș, Targu Mures, Romania PP Adecco
  • Specialist
  • Cluj, Cluj-Napoca, Romania PP Adecco
  • Bucuresti, Bucharest, Romania Staffing Adecco
  • Student