Adăugate 2 years ago

Tehnician Automatist - relocare in judetul Neamt

LocațieMureș, Targu Mures, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiStaff

Dată2022-03-09

CategorieManufacturing and Production

Adecco Resurse Umane cauta pentru clientul sau, un important producator de materiale de constructii, un Tehnician Automatist pentru locatia din judetul Neamt, cu posibilitate de relocare din orice zona a tarii.
Candidatul ideal
- persoana activa, punctuala;
- abilitati dе comunicare si relationare;
- inclinatie spre lucrul in echipa;
- rapiditate si flexibilitate in indeplinirea taskurilor;
- cunostinte solide in domeniul automatizarilor si actionarilor electrice, electrica;
Descrierea jobului
- studiază, anаlizeаză şi înţelеgе documentaţia de referinţă (schiţe, fişa postului ciornе, desеn) precum şi modelul / prototipul produsului;
- analizеаză cu atеnţie informaţiile / datele tehnice de bază (schema electrică, circuit imprimat / desen, model de referinţă etc.);
- interpretează corect documentaţia tehnică (scheme electrice, schiţe, cataloage, instrucţiuni de lucru);
- verifică schemele electrice, desenele de circuit imprimat, desenele de subansamble ridicate la scară;
- identifică componentele şi materialele în conformitate cu cerinţele lucrării de executat;
- consultă cataloagele producătorilor de componente/ materiale şi standardele în vigoare pentru alegerea corectă a componentelor;
- estimează corect necesarul de componente şi materiale, în funcţie de lucrarea de executat;
- aplică metodologia de elaborare a documentaţiei existente la locul de muncă;
- structurează corect documentaţia pe variante, subansamble etc., conform cerinţelor temei de proiectare;
- arhivează sau difuzează documentaţia în conformitate cu cerinţele locului de muncă.

Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Începe procesul
    • Te vom redirecționa către portalul de aplicare online Adecco.
  • Încarcă CV / Completează-ți datele manual
    • Te rugăm să îți selectezi CV-ul din dispozitivul de pe care te afli, din Google Drive, Dropbox. În funcție de cerințele jobului îți vei putea introduce datele și manual.
  • Confirmă acceptul pentru procesarea datelor și trimite aplicația
    • După acest pas consultanții Adecco vor analiza aplicația ta și te vor contacta doar dacă ea se potrivește cu profilul căutat.

Număr de referință AD a0W4I00000RNU3LUAX