Adăugate 2 years ago

Production Planner

LocațieDolj, Craiova, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2022-03-09

CategorieProcurement and Supply Chain

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru unul dintre clientii sai, unul dintre cei mai mari producatori internationali de piese auto din lume, un rol de Planificator Productie.
Locatie: Craiova
Candidatul ideal:
  • Absolvent facultate profil inginerie, economica, mecanica sau student
  • Limba engleza – nivel avansat
  • Bune cunostinte de utilizare PC si cunostinte avansate in utilizarea Excel
  • Buna intelegere a proceselor tehnice & productie / buna cunoastere a instructiunilor  de lucru specifice /  cunoasterea instrumentelor de calitate
  • Exeperinta intr-un sistem ERP – ar fi un avantaj
  • Atentie concentrata si distributiva, rezistenta la factori perturbatori; abilitatea de a reactiona flexibil si de a asigura implementarea cu succes a schimbarilor; abilitate de a lucra independent, de a avea initiativa;  capacitate de autoevaluare, de analiza si autocorectare, aptitudini de relationare si comunicare, responsabilitate

Principalele responsabilitati:

  • Planifica, niveleaza si transmite comenzile de aprovizionare cu materii prime si materiale furnizorilor
  • Urmareste Programul de achizitii, gestionand sistemele de alerta si urmarind descarcarea, receptia si transportul pieselor;
  • Urmareste nivelul stocurilor de materii prime si defineste actiuni de reducere a stocurilor in conformitate cu obiectivele departamentului
  • Urmareste zilnic performantele furnizorilor  legate de livrari
  • Managementul direct al ambalarii materiei prime
  • Verifica daca cerintele de capacitate si planificarea productiei pe termen scurt  si pe termen lung  pot fi indeplinite de furnizori si implementeaza actiuni corective cand este necesar;
  • Se asigura ca materiile prime si componentele sa fie disponibile si pot  asigura cerintele clientului;
  • Urmareste zilnic daca sosirea materiilor prime corespunde comenzilor  ferme trimise furnizorului si daca au sosit in timpul specificat;
  • Actualizeaza parametrii in ERP
  • Reprezinta interfata logisticii cu furnizorii
Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Începe procesul
    • Te vom redirecționa către portalul de aplicare online Adecco.
  • Încarcă CV / Completează-ți datele manual
    • Te rugăm să îți selectezi CV-ul din dispozitivul de pe care te afli, din Google Drive, Dropbox. În funcție de cerințele jobului îți vei putea introduce datele și manual.
  • Confirmă acceptul pentru procesarea datelor și trimite aplicația
    • După acest pas consultanții Adecco vor analiza aplicația ta și te vor contacta doar dacă ea se potrivește cu profilul căutat.

Număr de referință AD a0W4I00000RieExUAJ