Adăugate 2 years ago

Inginer Programator CNC (strung)

LocațieBrașov, Brasov, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2022-03-09

CategorieEngineering and Technical

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru clientul sau, companie producatore de piese in serii mici si unicate, Programator CNC in limbaj Fanuc.
Cerinte:

  • Studii superioare tehnice;
  • Minim 1-2 ani experienta intr-un post similar;
  • Limba engleza scris si conversational nivel mediu/avansat;
  • Cunostinte tehnice temeinice;
  • Cunostinte temeinice de desen tehnic;
  • Cunoasterea unui soft de CAD si al unuia de CAM (de preferat SolidWorks/SurfCAM si CamWorks (SolidCam);
  • Experienta in a conduce o echipa;
  • Cunoasterea limbajului de programare FANUC;
  • Gandire logica, capacitate de organizare, analiza si sinteza;
  • Cunostinte temeinice de operare calculator: pachetul Microsoft Office;
  • Corectitudine, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii;
  • Obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor economice, financiare si sociale, receptivitate, spirit de echipa ;
  • Rezistenta la stres;

Responsabilitati:

  • Organizeaza si supervizeaza sub-departamentul de productie strung CNC si operatorii strung;
  • Planifica zilnic incarcarea utilajelor si impartirea comenzilor interne pe masini;
  • Organizeaza baza de date mape gri;
  • Responsabil cu programarea pieselor complicate (piesele simple se programeaza direct pe strungul CNC);
  • Este responsabil de realizarea indicatorilor de performanta;
  • Responsabil pentru analiza postcalcul productie realizata – dep. Strung si oferirea de feed-back catre Sales engineer;
  • Responsabil pentru mentenanta preventiva a utilajelor din departamentul strungt si pastrarea acestora in conditii bune de functionare;
  • Initiaza actiunile de mentenata corectiva si comunica problemele aparute catre Production Manager;
  • Interactioneaza cu inginerii productie/ asistent productie departament Freza CNC pentru planificarea pieselor din departamentul strung;
  • Colaboreaza zilnic cu production manager pentru planificarea incarcarii utilajelor;
  • Comunica/relationeaza cu departamentele Purchase&Logistics si Calitate;
  • Comunica direct cu departamentul Tools (Project manager) si cu furnizorii de scule;
  • Raporteaza piesele realizatate cu intarziere direct catre Production manager;
  • Asista operatorii strung la setarile complicate;
  • Stabileste sarcinile si responsabilitatile personalului din subordine, in baza fiselor de post;
  • Organizeaza acordarea concediului de odihna si a zilelor libere pentru personalul din subordine;
  • Propune masuri si solutii in vederea valorificarii la maximum a capacitatilor de productie existente si a modernizarii acestora;
  • Intocmeste pentru personalul din subordine proceduri de lucru pentru optimizarea activitatii si instruieste personalul in vederea respectarii acestora;
  • Instruieste si testeaza operatorii in folosirea de noi tehnologii, etc;
  • Responsabil de protectia muncii pentru angajatii din subordine.

Beneficii:
- Abonament medical Regina Maria Expert Complete
- Prime de Pasti, Concediu, Craciun – pt acest an >500 lei pt fiecare ocazie;
- Abonament 7cards
- Tichete masa – 15 lei / zi lucrata
- Concediu de odihna
21 zile/an pentru persoane cu maxim 5 ani vechime in munca
24 zile/an - pentru vechime intre 5-15 ani
26 zile/an – pentru vechime peste 15 ani
- Program de lucru flexibil – sosire intre 8-9
- Decont carburant

Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Începe procesul
    • Te vom redirecționa către portalul de aplicare online Adecco.
  • Încarcă CV / Completează-ți datele manual
    • Te rugăm să îți selectezi CV-ul din dispozitivul de pe care te afli, din Google Drive, Dropbox. În funcție de cerințele jobului îți vei putea introduce datele și manual.
  • Confirmă acceptul pentru procesarea datelor și trimite aplicația
    • După acest pas consultanții Adecco vor analiza aplicația ta și te vor contacta doar dacă ea se potrivește cu profilul căutat.

Număr de referință AD a0W5800000G3VI7EAN

joburi recent vizitate