Adăugate 1 month ago

Inginer Automatist

LocațieBacau, Onesti, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2019-04-15

CategorieEngineering and Technical

Candidatul ideal

Adecco lider national si mondial in domeniul resurselor umane, cauta pentru clientul sau, o companie din industria alimentara un Inginer Automatist
Candidatul Ideal:
-Studii superioare, specialitatea Automatica si calculatoare sau Inginerie electrica
- Cunostinte de baza scheme electrice de forta si automatizare; sisteme de siguranta;
- Cunostinte utilizare automate programabile (PLC): STEP 5 si STEP 7.
-Cunostinte utilizare , programare automate programabile si echipamente de automatizare produse de Siemens, Omron, Danfoss si Schneider,etc.
- Cunostinte privind implementarea, utilizarea si mentenanta sistemelor de automatizare si actionare pneumatica Festo, SMC, etc.;
- Cunostinte privind protocoalele de comunicatie.
- Experienta in automatizari industriale.
- Operare PC: Word, Excel, programe de baze de date.
- Cunostinte limbi straine: limba engleza nivel mediu

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Raspunde cu operativitate solicitãrilor Sectiilor de Productie, atunci când apar defectiuni ale utilajelor sau ale instalatiilor.
- Raspunde de corectitudinea si promptitudinea cu care furnizeazã informatiile din domeniul sau de activitate.
- Raspunde de informarea imediatã a persoanelor responsabile privind orice defectiune în functionare a echipamentului cu care îsi desfãsoara activitatea.
- Asigura suportul tehnic pentru echipamente.
- Mentine performantele echipamentelor la nivelul dorit.
- Respecta tehnologiile de demontare, montare si reparatie pentru piesele defecte.
- Raspunde de controlul zilnic al utilajelor si al instalatiilor tehnologice din punct de vedere electric.
- Raspunde de buna functionare a utilajelor în vederea asigurarii continuitatii fluxului de productie.

Beneficii:
- Salariu motivant
- Posibilitatea de relocare din alte zone ale tarii ;
- Se ofera pachet de relocare - job-ul este in Onesti
- Laptop si telefon de serviciu
Credem in tine!
Noi si voi, suntem Adecco.
Daca nu ai gasit un rol potrivit experientei tale, dar vrei sa fii la curent cu job-urile din piata, inregistreaza-ti CV-ul în baza de date Adecco, aici: http://adec.co/uHfNQx

Adecco se angajeaza sa va protejeze si sa va respecte dreptul la intimitate si la protectia datelor dvs. cu caracter personal. Detalii despre prelucrarea datelor dvs. de catre Adecco puteti gasi pe www.adecco.ro.

Descrierea companiei

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.

Creionăm noi soluții pentru clienții noștri, în vederea eficientizării proceselor implicate în domeniul resurselor umane și reducerii costurilor.

Pentru mai multe joburi ne puteți vizita website-ul www.adecco.ro unde vă puteți înregistra CV-ul în baza de date Adecco sau puteți descărca aplicația Adecco Jobs valabilă în AppStore și GooglePlay.

Toate datele și CV-urile sunt tratate cu confidențialitate si vor luate în considerare în proiectele ce corespund experienței dumneavoastră profesionale.

Număr de referință AD a0W5800000HjsSeEAJ

Job-uri recent vizitate

  • Bucuresti, Bucharest, Romania PP Adecco
  • Specialist
  • Suceava, Suceava, Romania PP Adecco
  • Staff
  • Staff