Adăugate 1 week ago

Junior E-Learning Specialist (HR- training)

LocațieBucuresti, Bucuresti, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2018-12-04

CategorieHuman Resources and Recruitment

Adecco recruteaza pentru clientul sau, o importanta companie in domeniul asigurarilor, un Junior E-learning Specialist in departamentul HR-training.
Candidatul ideal:
  • Dorinta de invatare in domeniul HR-training;
  • Experienta anteriora in lucrul cu social media, experienta in HR training constituie avantaj;
  • Preferabil studii in domeniul HR;
  • Team player;
  • Flexibilitate;
  • Agilitate;
  • Orientare catre client;
  • Orientare spre livrare de rezultate.

Principalele responsabilitati:
1. Elaborare si livrare sesiuni de invatare si dezvoltare in sistem e-learning
  • Pregateste, organizeaza, livreaza si/sau faciliteaza prezentarile, seminariile si sesiunile de invatare si dezvoltare livrate in sistem e-learning;
  • Concepe/ elaboreaza si adapteaza materialele de curs, instrumentele necesare desfasurarii activitatii de invatare si dezvoltare;
  • Concepe si utilizeaza metode diferite (blended learning) de invatare si dezvoltare on-line;
  • Lucreaza in colaborare cu compartimentele tehnice pentru pregatirea sesiunilor de invatare si lansare de produse noi;
  • Reactualizeaza periodic materialele de invatare si dezvoltare prin consultare cu clientii interni, prin solicitarea periodica a noutatilor si modificarilor aparute;
  • Monitorizeaza si analizeaza feedback-ul primit in urma programelor sustinute si propune modificari in vederea imbunatatirii calitatii programelor pentru a conduce la cresterea performantelor;
  • Ofera suport in administrarea chestionarelor, utilizarea paltformelor si in actiunile de angajament.

2. Administrare E-learning si alte platforme online
  • Gestioneaza, elaboreaza si modifica, in calitate de „editing teacher”, cursurile existente in sistemul e-learning;
  • Creaza, administreaza si analizeaza rapoartele privind evolutia participantilor in sistemul e-learning;
  • Creaza si monitorizeaza baza de date pentru a urmari statusul si rezultatele participantilor in sistemul e-learning;
  • Comunica erorile si defectiunile sistemului e-learning catre furnizor si supervizeaza rezolvarea lor;
  • Furnizeaza suport si consultanta colegilor in gestionarea si elaborarea cursurilor in sistem elearning;
  • Colaboreaza cu managerul de tearning & development si cu colegii pentru a analiza continutul cursurilor;
  • Supervizeaza asigurarea calitatii solutiilor si metodelor de invatare furnizate in sistem e-learning;
  • Gestioneaza, elaboreaza si modifca sectiunile dedicate din Colaborator si alte platforme pe care le utilizam in programele de resurse umane;
  • Comunica erorile si defectiunile altor platforme digitale pe care le utilizam catre Div. IT si Operatiuni si supervizeaza rezolvarea lor;
  • Ofera permanent consultanta clientilor interni pe ariile de expertiza alocate;
  • Mentine legatura si ofera suport userilor in intelegerea si utilizarea noilor solutii si instrumente de invatare;
  • Monitorizeaza costurile de training pe proiectele alocate.

Toti candidatii care se incadreaza in cerintele de mai sus sunt invitati sa se adreseze online. Vom contacta numai candidatii potriviti pentru aceasta pozitie in maxim 2 saptamani.
Pentru mai multe locuri de munca va rugam sa vizitati site-ul nostru www.adecco.ro si sa va inscrieti CV-ul in baza noastra de date accesand link-ul http://adec.co/uHfNQx pentru a fi eligibil pentru deschiderea de locuri de munca actuale sau viitoare. Accesati IOS sau piata Android pentru a descarca aplicatiile noastre. Toate cererile sunt considerate strict confidentiale.

Număr de referință AD a0W5800000HjxnbEAB

Job-uri recent vizitate

  • Mureș, Tirgu Mures, Romania Staffing Adecco
  • Staff
  • Ilfov, CHIAJNA, Romania PP Adecco
  • Specialist
  • Bihor, Oradea, Romania PP Adecco