Adăugate 2 years ago

Mecanic intretinere hidraulica si pneumatica

LocațieTimiș, Timisoara, Romania PP Adecco

Tipul Job-uluiSpecialist

Dată2022-03-09

CategorieEngineering and Technical

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru clientul sau, companie multinationala producatoare de adezivi si placute DCB pentru industria electronica, un Tehnician mentenanta hidraulica si pneumatica (polipropilena si PVC).

Cerinte:
  • Dispus sa lucreze in 3 schimburi
  • Bune cunostinte in confectionarea, modificarea si intretinerea instalatiilor din PP  si PVC
  • Experienta profesionala in sudarea materialelor din PP si lipirea celor din PVC (tevi, fiting-uri, robineti, rezervoare,piese)
  • Experienta profesionala in lucru cu instalatii de pompare si filtrare a diverselor substante
  • Abilitatea de a lucra, la nevoie, independent.
  • Nivel ridicat de lucru in echipa si angajament

Responsabilitati:
  • Respectarea cerințelor companiei, legale și de reglementare pentru subiecte privind sănătatea, siguranța și mediul pentru a promova o cultură a sănătății și siguranței.
  • Respectarea și aplicarea politicilor privind siguranța angajatilor si a clienților.
  • Intretine echipamentele confectionate indeosebi din PP, PP-H (Prelucrare umeda, Linie Oxidare, Galvanizare Ni, etc)
  • Desfasoara activitati de intretinere, inlocuire si reparatii a ansamblelor din instalatiile de pompare (pompe cu membrana, magnetice centrifugale PP, vericale centrifugale PP) conform planificarii
  • Desfasoara activitati de reparatii si intretinere zilnice cu scopul de a maximiza utilizarea echipamentelor si utilajelor de productie conform procedurilor de lucru existente
  • Desfasoara activitati de intretinere de baza asigurand functionarea corecta a scruberelor
  • Suport tehnic pentru departamentul responsabil de tratarea apei reziduale
  • Suport tehnic pentru departamentul de productie care utilizeaza substanțe chimice specifice producției de piese electronice (DCB)
  • Participa activ la lucrari de relocare, respectiv punere in functiune a echipamentelor si instalatiilor
  • Implicare in dezvoltarea continua a echipei de mentenanta pentru a creste calitatea serviciului in cadrul firmei
  • Elaboreaza rapoarte de intretinere prin colectarea și sintetizarea informațiilor. Mentine jurnalele, graficele și efectueaza inregistrări scrise si verbale
  • Intocmeşte necesarul de  piese de schimb si consumabile.

Beneficii:
  • salariu motivant
  • bonus de performanta (13-lea salariu)
  • bonus de Craciun (50% din salariu)
  • tichete de masa (15 lei)
  • ore suplimentare platite cu 200%
  • asigurare medicala in sistem privat
  • transport asigurat/decontat
  • mediu de lucru placut intr-o companie multinationala
Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Începe procesul
    • Te vom redirecționa către portalul de aplicare online Adecco.
  • Încarcă CV / Completează-ți datele manual
    • Te rugăm să îți selectezi CV-ul din dispozitivul de pe care te afli, din Google Drive, Dropbox. În funcție de cerințele jobului îți vei putea introduce datele și manual.
  • Confirmă acceptul pentru procesarea datelor și trimite aplicația
    • După acest pas consultanții Adecco vor analiza aplicația ta și te vor contacta doar dacă ea se potrivește cu profilul căutat.

Număr de referință AD a0W5800000K6RnMEAV

joburi recent vizitate