Adăugate 1 month ago

Project Manager

LocațieCraiova

Tipul Job-ului

Dată2024-08-28

CategorieConstruction & Real Estate

Client Description:

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru clientul sau, o companie  specializata pe lucrari in domeniul infrastructurii distributiei gazelor, apa si canalizare,PROJECT MANAGER RETELE DE APA,CANAL, GAZE

Responsibilities:

Principalele responsabilitati :

Ø Urmareste executia lucrarilor pe santier din punct de vedere al costurilor, cantitatii, calitatii si respectarii termenelor de executie.

Ø Coordoneaza, planifica, urmareste si organizeaza activitatea din santier a subcontractorilor, a echipelor de proiect, a furnizorilor de materiale si servicii, pe etape de lucrari / faze de executie;

Ø Urmareste din punct de vedere tehnic si economic derularea contractelor aferente proiectului;

Ø Monitorizeza activitatile de SSM si Quality Control;

Ø Raspunde de analiza desfasurarii proiectelor din punct de vedere al incadrarii in limita de timp, buget si de respectarea calitatii lucrarilor executate;

Ø Intocmeste si urmareste graficele de executie;

Ø Intocmeste si monitorizeza cash flow-ul proiectului;

Ø Analizeaza planurile si asigura corecta punere in executie a acestora de catre echipa de proiect;

Ø Planifica necesarul de forta de munca in fuctie de termenele intermediare de executie;

Ø Intocmeste situatiile de lucrari si ofertele pentru lucrarile suplimentare;

Ø Estimeaza costuri si face recomandari la cererile de schimbare de solutii venite din partea contractantilor, subcontractantilor sau beneficiarului;

Ø Urmareste platile si incasarile aferente proiectului (monitorizeaza permanent desfasurarea contractelor atat cu clientul, cat si cu subcontractorii si anunta scadentele catre Departamentul Financiar)

Ø Analizeaza riscuri ale proiectului – identifica, analizeaza,trateaza, monitorizeaza riscuri;

Ø Se asigura ca facturile sunt emise la timp si sunt predate Departamentului Financiar, insotite de documentele justificative, conform procedurilor interne;

Ø Intocmeste lunar si transmite catre Departamentul Financiar situatia actualizata a stadiului de executie a proiectului;

Ø Face inspectii pe santier pentru a evalua progresul lucrarilor in raport cu graficul de executie si propune corectii;

Ø Intocmeste documentatia necesara punerii in aplicare a proiectului conform prevederilor din contract: procese verbale, traduceri autorizate, formularistica de specialitate etc.;

Ø Instiinteaza beneficiarul de inchiderea oricarei faze de executie a proiectului;

Ø Participa la sedintele de receptie a lucrarilor;

Candidate Profile:

Cerinte:

Ø Studii superioare - Facultatea de Instalatii pentru Contructii;

Ø Experienta in specialitate 5-8 ani Site Manager / Project Manager, cu accent pe proiecte edilitare- lucrari de infrastructura, apa ,canalizare,gaze;

Ø Cunostinte de operare PC: Word, Excel, AutoCAD, Microsoft Project;

Ø Coordonare proiecte publice complexe;

Ø Cunostinte de limba engleza (citit, scris, vorbit), constituie un avantaj

Ø Permis conducere categoria B

Ø Capacitate de analiza si rezolvare a problemelor, abilitati de planificare si organizare;

Ø Atentie la detalii;

Ø Orientare catre rezultate dar si catre client;

Ø Capacitatea de a lucra eficient intr-un mediu solicitant si cu multe termene limita.

Postul necesita disponibilitate de lucru pe diverse santiere deschise in tara, cu asigurarea cazarii si diurnei ,in conditiile legii.

Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Începe procesul
    • Te vom redirecționa către portalul de aplicare online Adecco.
  • Încarcă CV / Completează-ți datele manual
    • Te rugăm să îți selectezi CV-ul din dispozitivul de pe care te afli, din Google Drive, Dropbox. În funcție de cerințele jobului îți vei putea introduce datele și manual.
  • Confirmă acceptul pentru procesarea datelor și trimite aplicația
    • După acest pas consultanții Adecco vor analiza aplicația ta și te vor contacta doar dacă ea se potrivește cu profilul căutat.

Număr de referință AD a1h6M0000093t4uQAA