Adăugate 4 days ago

Economist

LocațieTimişoara

Tipul Job-uluiStaff/Associate

Dată2024-05-16

CategorieBanking & Financial Services

Economist

Client Description:

Adecco este in cautarea unui Economist cu minim 3 ani experienta, pentru o companie din domeniul exploatarii resurselor de roci utile minerale.

Responsibilities:

Responsabilitatile principale ale pozitiei includ:

  • Utilizarea programului de contabilitate : introducerea si urmarirea comenzilor din partea clientilor, verificarea avizelor generate automat, intocmirea facturilor catre clienti si transmiterea lor, intocmirea notelor de intrare receptie pentru piesele de utilaje, inregistrarea jurnalui banca, inregistrarea si evidenta registrului de casa, inregistrarea deconturilor de cheltuieli;
  • Preluarea și gestionarea corespondentei companiei (primeste, repartizeaza, urmareste rezolvarea corespondentei primite);
  • Asigurarea activității de secretariat și a fluxului informational al companiei;
  • Asigurarea evidentei, selectionarii, pastrarii, casarii si arhivarii documentatiei rezultata din activitatea proprie precum si cea a biroului;
  • Rezolvarea problemelor de ordin administrativ in vederea unei bune desfasurari a activitatii zilnice in cadrul biroului (urmarire deplasari angajati, dimensionarea necesarului si asigurarea aprovizionarii, repartizarii si gestionarii consumabilelor de birotica, rechizitelor, obiectelor de inventar, produselor de protocol, materialelor de curatenie si igiena);
  • Redactarea documentelor solicitate de conducera companiei.

Candidate Profile:

Profilul candidatului:

  • Experienta de minim 3 an in domeniul economic;
  • Facultate in domeniul economic-contabilitate;
  • Cunostinte bune de operare PC (Word, Excel, Power Point, Outlook);
  • Experienta in folosirea unei aplicatii ERP (avantaj programul SoftPro);
  • Capacitate organizatorica si de stabilire a prioritatilor;
  • Cunoasterea buna a limbii engleze si/sau germane oral si in scris ;
  • Persoana serioasa, comunicativa, dinamica, disciplinata, perseverenta, dornică de dezvoltare

continua, diplomata, orientată spre rezultat;

  • Capacitate de analiza si sinteza;
  • Spirit de observatie și atenție crescută la detalii;
  • Carnet conducere cat B constituie un avantaj.

Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Începe procesul
    • Te vom redirecționa către portalul de aplicare online Adecco.
  • Încarcă CV / Completează-ți datele manual
    • Te rugăm să îți selectezi CV-ul din dispozitivul de pe care te afli, din Google Drive, Dropbox. În funcție de cerințele jobului îți vei putea introduce datele și manual.
  • Confirmă acceptul pentru procesarea datelor și trimite aplicația
    • După acest pas consultanții Adecco vor analiza aplicația ta și te vor contacta doar dacă ea se potrivește cu profilul căutat.

Număr de referință AD a1h6M000009MFc6QAG

joburi recent vizitate