Adăugate 4 days ago

CONTABIL

LocațieBraşov

Tipul Job-uluiStaff/Associate

Dată2024-10-14

CategorieProcurement & Supply Chain

CONTABIL

Client Description:

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru clientul sau, un distribuitor de top in industria bauturilor, recunoscut pentru angajamentul sau constant fata de excelenta in inovatie, un rol de CONTABIL

Responsibilities:

Gestionarea evidenței contabile pentru stocuri, relații cu terții, trezorerie și evidența veniturilor și cheltuielilor:

  • Înregistrează facturile emise către clienții interni;
  • Înregistrează încasările și plățile în lei pe baza extrasului de cont;
  • Procesează încasările și plățile în numerar conform registrului de casă;
  • Operează avansurile din trezorerie pe baza deconturilor primite;
  • Înregistrează facturile pentru servicii furnizate de furnizori interni;
  • Înregistrează intrările de marfă pe baza documentelor de la magazie (facturi interne, facturi externe, DVI și NIR).

Întocmirea și verificarea situațiilor și rapoartelor financiar-contabile:

  • Întocmește săptămânal lista facturilor emise și neîncasate, precum și lista avansurilor disponibile în lei;
  • Pregătește listele cu avansuri din trezorerie.

Calcularea salariilor și întocmirea statelor de plată.

Responsabilități generale:

Legate de activitățile specifice postului:

  • Asigură înregistrarea zilnică a facturilor emise, a încasărilor pe facturi și a avansurilor;
  • Înregistrează zilnic facturile furnizorilor pentru diverse servicii și efectuează plățile către aceștia;
  • Verifică zilnic soldurile din bancă, casa de marcat și avansurile din trezorerie în lei;
  • Asigură clasificarea corectă a documentelor contabile între venituri și cheltuieli.

Candidate Profile:

Nivel de studii: superioare economice

Experienta in specialitate: min. 3 ani

Cunostinte : Contabilitate româneasca

Utilizare programe de contabilitate

Operare MS Office (Excel, Word )

Aplică acum adecco/job.cancel Totul în 3 pași simpli:
  • Începe procesul
    • Te vom redirecționa către portalul de aplicare online Adecco.
  • Încarcă CV / Completează-ți datele manual
    • Te rugăm să îți selectezi CV-ul din dispozitivul de pe care te afli, din Google Drive, Dropbox. În funcție de cerințele jobului îți vei putea introduce datele și manual.
  • Confirmă acceptul pentru procesarea datelor și trimite aplicația
    • După acest pas consultanții Adecco vor analiza aplicația ta și te vor contacta doar dacă ea se potrivește cu profilul căutat.

Număr de referință AD a1hKA0000000QWnYAM